Gündem

Gelecek Vaad Eden Altcoinler

Gelecek Vaad Eden Altcoinler

Altcoin’ler sadece Bitcoin alternatifleri değil, aynı zamanda Bitcoin’e girmeden kripto alanına girmenin bir yolu. Çeşitlendirmek iyidir çünkü belirli madeni paraların ne kadar iyi performans göstereceğini asla bilemezsiniz. Bununla birlikte, 2022 için en umut verici altcoinlerden bazıları:

Gelecek Vaad Eden Altcoinler : Cardano (ADA)

Cardano (ADA), yerleşik blok zincirlerinde var olan sorunları çözmeyi amaçlayan akıllı bir sözleşme platformudur. Ethereum’un kurucu ortağı Charles Hoskinson tarafından inşa edildi ve güçlü bir ekip ve topluluk tarafından destekleniyor. Cardano 2015’ten beri piyasada ama 2017’de borsaları vurduktan sonra gerçekten dalga yaratmaya başladı. ADA’nın 2020’ye kadar çok sağlam bir geliştirme yol haritası var ve bu zaman çerçevesinin ötesinde daha iddialı hedefler de var, bu da akıllı sözleşme geliştiricilerinin bir süre daha ilgilenmesini sağlamalı. .

Cardano ayrıca mimarisine dayalı olarak bazı ilginç kullanım senaryosu potansiyeli de sunuyor: Bitcoin de dahil olmak üzere bugün diğer birçok blok zinciri gibi Cardano da İş Kanıtı konsensüs algoritması kullanıyor, ancak diğer çoğu blok zincirinden farklı olarak sonunda PoW’dan Kanıtı’na geçecek.  Shelley sürüm aşamasının bir parçası olarak 2020’den önce bir noktada fikir birliği algoritmasını paylaşın (bu yıl daha sonra bekleniyor). Bu geçiş, Cardano’yu diğer blok zincirlerinden daha az enerji yoğun hale getirirken, aynı zamanda ADA jetonlarına sahip olan kullanıcıların, IOHK veya Daedalus Wallet’ın resmi cüzdan yazılımını kullanarak düzgün bir şekilde stake etmeleri durumunda hisseleri ve hisse boyutlarıyla orantılı ödüller kazanmalarına olanak tanıyan stake havuzları sayesinde daha fazla güvenlik sunar. Cardano geliştirme çabalarına dahil olan başka bir şirket olan Emurgo Corp. tarafından oluşturulan yazılımdır.

Gelecek Vaad Eden Altcoinler : Polygon (MATIC)

Polygon (MATIC), spor ve eğlence endüstrisi için blok zinciri tabanlı bir platformdur. MATIC ekosistemi, blockchain teknolojisini kullanarak spor ve eğlence endüstrisindeki gerçek sorunları çözmek için Polygon tarafından verilen MATIC belirteçleri tarafından desteklenecektir.

MATIC, KYC sürecini kaydeden ve tamamlayan ilk 1.000.000 kullanıcıya 1.000.000 MATIC jetonunu airdropla gönderiyor.

Gelecek Vaad Eden Altcoinler : Chiliz (CHZ)

Chiliz, kullanıcıların oyun içi öğeleri satın almasına, satmasına ve takas etmesine olanak tanıyan blok zinciri tabanlı bir oyun platformudur. Proje, Ağustos 2018’deki ilk madeni para arzı (ICO) sırasında 19 milyon ABD doları topladı.

Bir İsviçre şirketi olan Chiliz Global S.A.’nın arkasındaki şirket, 2010’dan beri var ve kripto para birimi veya oyunla ilgilenen herkes için umut verici görünüyor.

Gelecek Vaad Eden Altcoinler : IOTA (IOTA)

IOTA (IOTA), merkezi bir sunucuya dayanmadan bilgi alışverişi yapan bir cihaz ağı olan Nesnelerin İnterneti için tasarlanmış bir kripto para birimidir. 2015 yılında Almanya’dan David Sønstebø, Sergey Ivancheglo, Dominik Schiener ve Dr. Serguei Popov tarafından oluşturuldu. IOTA platformu, Nesnelerin İnterneti’ndeki (IoT) makineler arasında güvenli veri paylaşımı ve ödeme yerleşimi sağlamayı hedefliyor.

IOTA kripto para birimi, defter teknolojisi olarak blok zinciri yerine DAG kullanır. Bu, herhangi bir zamanda yapılan işlemlerin sayısı veya boyutundan bağımsız olarak ücretsiz işlemlere izin verir. Ayrıca, işlem ücretleri ile ödüllendirilecek madenciler olmadığı için herhangi bir işlem ücreti yoktur!

Gelecek Vaad Eden Altcoinler :Kusama (KSM)

Kusama, Ekim 2018’de Monero’dan çatallanan bir gizlilik madeni parasıdır. CryptoNote protokolünü kullanır ve düşük fiyatı ve yüksek hacmi ile dikkat çeker. Kusama’nın 500.000 dolarlık bir piyasa değeri var ve jeton başına 0.001 doların biraz üzerinde işlem görüyor, bu da onu piyasadaki en ucuz altcoinlerden biri yapıyor. Düşük fiyatına ve yüksek hacmine ek olarak (1 milyon KSM 10 dolardan daha düşük bir fiyata satın alınabilir), Kusama bu düşük fiyatı korurken, diğer mahremiyet madeni paralarının değeri önemli ölçüde artarken (XMR Kasım 2018 arasında 50 doların altından 400 doların üzerine çıktı). Ocak 2019).

Bu altcoinler dikkate değer

 

Cardano (ADA)

Cardano, tamamen merkezi olmayan bir akıllı sözleşme platformudur. Ethereum’un kurucularından biri olan Charles Hoskinson tarafından geliştirilmiştir. Cardano, mevcut blok zinciri ağlarıyla ilgili birçok sorunu çözmeyi ve kripto para birimleri için yeni bir dönem başlatmayı hedefliyor. Güvenlik veya istikrardan ödün vermeden büyük hacimli işlemleri gerçekleştirebilmesini sağlayan benzersiz bir Ouroboros konsensüs algoritması kullanır.

Polygon (MATIC) projesi, onları her zamankinden daha akıllı ve daha karlı hale getirmek için yapay zekayı kripto para birimi alım satım algoritmalarına entegre edecek; bu, Ethereum teknolojisine dayanan The Dex adlı bağımsız bir merkezi olmayan borsayı kullanarak Binance veya KuCoin gibi merkezi borsalarda çalışan geleneksel botlardan daha iyi performans göstermelerini sağlayacaktır. Bu, tüccarların herhangi bir üçüncü tarafa ihtiyaç duymadan doğrudan birbirlerinden varlık alıp satabilecekleri ve böylece maliyetleri önemli ölçüde azaltabilecekleri anlamına gelir!

Dikkat Edin!

Bunlar, dikkate alınması gereken altcoinlerden sadece birkaçı, ancak şimdiye kadar gördüğümüz en iyi olasılıklardan bazılarını temsil ediyorlar. Herhangi bir kripto para birimine veya altcoine para yatırmadan önce araştırmanızı yaptığınızdan ve bilinçli bir karar verdiğinizden emin olun.

Uzmanyazar.NET

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu