Sağlık
Trend

Gribe Ne iyi Gelir?

Gribe Ne iyi Gelir

Grip hastalığı ciddi olabilir ancak doğru adımları atarsanız hızlı ve kolay bir şekilde üstesinden gelebilirsiniz.Bu makaleyi okumanız size güzel bilgiler sunacaktır.

Gribe Ne iyi Gelir :Çok Sıvı

İçme sıvıları, grip iyileşme sürecinin önemli bir parçasıdır. Sıvılar virüsü temizlemeye yardımcı olur, bu da ağrıyı azaltmaya ve sisteminizin düzgün çalışmasını sağlamaya yardımcı olur. Ne kadar çok sıvı içerseniz o kadar iyi.

Hala sisteminizde olabilecek virüsleri temizlemeye yardımcı olmak için günde en az altı ila sekiz bardak (64 ila 96 ons) bol su içmelisiniz. Hastalığınızla ilişkili ateşiniz veya kusmanız varsa, semptomlarınız azalıncaya kadar her 15 dakikada bir en az bir bardak su veya başka bir alkolsüz içecek içerek bu miktarı daha da artırın.

Yüksek tansiyon veya kalp yetmezliği için diüretik( idrar söktürücü bir ilaç) kullanıyorsanız, bazı diüretikler aşırı miktarda alındığında dehidrasyona neden olabileceğinden, bunları kullanırken ne kadar sıvı tüketmenizin güvenli olduğu konusunda doktorunuzla konuşun.

Gribe Ne iyi Gelir :Dinlenme

Grip olduğunuzda dinlenmek önemlidir. Dinlenme, kendinizi kötü hissettiğinizde ve yüzünüzde bir buz torbasıyla yatakta sonuna kadar uzanmaktan başka bir şey istemediğiniz zaman başınızı sarmak zor bir fikir olabilir, ancak daha hızlı iyileşmenize yardımcı olacaktır.

Dinlenmek aynı zamanda gribi başkalarına bu kadar kolay bulaştırmayacağınız anlamına da gelir. Herkesin el dezenfektanına erişimi olsaydı bu durum böyle olmayabilirdi! Grip mevsiminde diğer insanlarla ne kadar az temas kurarsanız, herkesin durumu o kadar iyi olur.

Dinlenmenin ve hasta olan diğer insanlardan uzak durmanın (ki bu çok zordur) yanı sıra, bol sıvı alarak bol bol uyumayı da deneyebilirsiniz (yeterince kolay bir görev). Her şey başarısız olursa, daha önce bahsettiğimiz krakerlerle birlikte biraz tavuk çorbası yemeyi deneyin, bunlar vücudunuza şu anda en çok ihtiyaç duyduğu şeyi verecektir: sıcaklık!

Tedavi İlaçları

Sıvı almak ve dinlenmek, hasta olduğunuzda kendiniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerdir, ancak bunlar yeterli değildir. Grip semptomlarınız birkaç gün sonra düzelmezse, doktorunuza görünün.

Ya bir ek ödeme yüzünden doktora gitmekten korkarsanız? Bunun için endişelenmeyin! Aslında, grip mevsimiyse ve maliyet endişeleri nedeniyle henüz grip aşısı olmadıysanız, şimdi muhtemelen aşı olmak için iyi bir zaman olabilir. Aşı bu yılki virüsün tüm suşlarına (özellikle genç yaştaki) karşı tam olarak etkili değildir. çocuklar), ancak 18-64 yaş arası sağlıklı yetişkinler için semptomları ve süreyi yüzde 47’ye kadar azaltacaktır.

Ve unutmayın: Herhangi bir ilacı almanın olası yan etkileri vardır, ancak bunlar genellikle onları hiç almamaya kıyasla aldığımızda ne kadar iyi hissettiğimize göre ağır basar.

Bu adımları izlerseniz grip kolayca tedavi edilebilir ve ölümcül değildir.

Grip kolayca tedavi edilir ve ölümcül değildir, bu yüzden panik yapmayın! Kendinizi tekrar ayağa kaldırmak için şu adımları izleyin:

  • Dinlenme. Evde dinlenmek ve iyileşmek için işten veya okuldan biraz zaman ayırın. Yataktan çalışabilirsin ama kendini çok fazla zorlama. Birkaç gün içinde kendinizi daha iyi hissediyorsanız, eve dönmeden önce mahallede kısa bir yürüyüş yapmayı deneyin.
  • Bol miktarda sıvı tüketin. Mide bulantısı veya kusma hissediyor olsanız bile, su ve diğer berrak sıvıları (çay gibi) içmeye devam edin. Çünkü bunlar vücudunuzu nemlendirmeye yardımcı olacaktır. Bu aşamada kafein ve alkolden kaçının, çünkü her ikisi de bunun gibi bir hastalık sırasında aşırı tüketilirse dehidrasyon riskini artırır.

Gribe Ne iyi Gelir?

Grip, birçok insanı etkileyen yaygın bir rahatsızlıktır, ancak kolayca tedavi edilebilir ve ölümcül değildir. Gribin daha ciddi bir sorun haline gelmesini önlemek için bu adımları atın.

 

Uzmanyazar.NET

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu