Sosyal Medya

instagram Giriş Yapamıyorum Şifremi unuttum Ne yapabilirim

instagram giriş yapamıyorum şifremi unuttum

Instagram’a bir çok sebebten dolayı şifreniz değişebilir. Mesela çok sayıda takipten çıkma, mesaj atma, takip etme vb gibi bir çok işlemi limitlerden yüksek şekilde yaparsanız güvenlik sorununa sebeb olabilir. Hesabınız başkasının eline geçti gibi bildirimler ile karşı karşıya kalabilir. Instagram şifrenizi yenilemek için hesabınız da kayıtlı mail ve telefon numarası üstünden şifre sıfırlama yapabilirsiniz. Hesabın üstünde bulunan mail veya telefona kod gelmiyorsa muhtemelen çok fazla deneme yaptınız. Bir kaç saat bekledikten sonra tekrar deneyebilirsiniz. Aşağıda sizlere şifre sıfırlamanın nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Umarım derdinize derman oluruz.

Şifrenizi sıfırlamak için giriş ekranına gidin ve “Şifrenizi mi unuttunuz?”a dokunun. Kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girip gönderdikten sonra, şifrenizi nasıl sıfırlayacağınızla ilgili talimatları içeren bir e-posta alacaksınız.

instagram Giriş Yapamıyorum Şifremi unuttum Ne yapabilirim

Bu adımları takip ederek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Aşağıdaki adımları izleyerek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz:

  • Instagram web sitesine gidin.
  • “Şifremi Unuttum?” düğmesini tıklayın. herhangi bir sayfanın sağ üst köşesindeki veya bu bağlantıdaki bağlantı: https://www.instagram.com/accounts/password/reset/
  • “Kullanıcı adınızı girin” yazan kutuya kullanıcı adınızı girin ve “Şifreyi Sıfırla”yı tıklayın. Telefon numarası veya doğum günü gibi diğer bilgilerle birlikte hesabınızla ilişkili bir e-posta adresi girmenizin isteneceği (önceden listelenmemişse) yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. (Bu kısım Instagram mobil uygulaması üstünden yaptığınız da daha net biçimde gözükecektir. Bilgisayar üstünden girdiğiniz tarayıcı da direk maile şifre sıfırlama yollayabilir. Mail yok ise direk telefona yollayabilir. Instagram mobil uygulamasından girdiğiniz de daha fazla seçenecek ile karşılaşacak)
  • Bu bilgileri başarıyla gönderdikten sonra, Instagram’dan, hesabınıza tekrar erişime izin vermeden önce şifrenizi bir kez daha sıfırlamanıza izin verecek bir bağlantı içeren bir e-posta alacaksınız!

instagram Giriş Yapamıyorum Şifremi unuttum Ne yapabilirim

Şifrenizi sıfırlamada sorun yaşıyorsanız veya hesabınızda oturum açamıyorsanız daha fazla yardım alın.

Şifrenizi sıfırlayamıyorsanız veya hesabınızda oturum açamıyorsanız, doğrudan Instagram ile iletişime geçmeniz gerekir. Bu adımları takip et:

  • help.instagram.com veya https://help.instagram.com adresindeki Instagram Yardım Merkezi’ne gidin. Uygulamada veya ziyaret ederek bulacaksınız. Google’da  “instagram yardim merkezi” diyede aratıp bulabilirsiniz.
  • Yardım Merkezinde “Oturum açamıyorum” veya “Şifremi unuttum” seçeneğini tıklayın.
  • Bir kez orada, Instagram destek personeli tarafından sağlanan talimatları izleyin.

instagram Giriş Yapamıyorum Şifremi Unuttum : Instagram’ı Sıfırla

Parolanızı unutursanız, sıfırlamak ve hesabınıza geri dönmek kolaydır.

Bunu yapmak için instagram.com/forgot adresine gidin ve “şifreyi sıfırla”yı seçin. Ardından kullanıcı adınızı girin ve “Şifreyi Sıfırla” yazan seçeneği seçin. Ardından, Instagram hesabınızla ilişkili e-posta adresini girin (bu genellikle Gmail gibi diğer hizmetler için kullandığınızla aynıdır). Yeni bir şifre yazabilmeniz için sizi Instagram’a geri götürecek bir bağlantı içeren bir e-posta alacaksınız. Bunu kaybetmediğinizden emin olun!

Şifrenizi sıfırlamada sorun yaşıyorsanız veya hesabınızda oturum açamıyorsanız daha fazla yardım alın. Sosyal medya uzmanları da danışın ve bilgi alın. Ücret karşılığında size yardımcı olacak kişilerin güvenilir ve kaliteli hizmet verdiğinden emin olun.

 

Uzmanyazar.NET

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu