Sosyal Medya
Trend

instagram işletme Hesabı Kapatma

instagram işletme Hesabı Kapatma

instagram işletme hesabınızı istediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz, ancak istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz. Bu, Instagram işletme hesabınızı yanlışlıkla silerseniz veya bir hesabı sürdürmekten bıktığınız için silerseniz, tüm takipçilerinizi kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yok demektir. Bir Instagram işletme hesabını devre dışı bıraktığınızda, tüm gönderiler platformdan kaldırılır ve yeni içerik yüklenemez. Ancak, silinen veya devre dışı bırakılan bir Instagram işletme hesabını yeniden etkinleştirirken, kullanıcılar telefonlarında saklanan ve başkaları tarafından kendileriyle paylaşılan tüm fotoğraflara erişebilecekler. Ek olarak, önceki gönderilere yapılan yorumlar, silinmeden önce bu fotoğrafları beğenmiş veya bu fotoğraflarla etkileşimde bulunmuş olabilecek diğer kullanıcılar tarafından görünmeye devam eder (ancak bunlar profilinizde görünmez).

instagram Hesabınızı devre dışı bıraktığınızda ne olur?

Hesabınızı devre dışı bıraktığınızda, artık Instagram’da görünmeyecektir. Bu, sizi takip eden kişilerin akışlarında artık işletme hesabınızdan herhangi bir gönderi görmeyecekleri ve hesabı takip edemeyecekleri anlamına gelir.

Hesabınızı devre dışı bıraktığınızda meydana gelen diğer bazı şeyler şunlardır:

  • İşletme hesabınız artık Instagram’da gönderi paylaşamayacak. Başka bir kişinin işletme profilinizle ilişkili aynı e-posta adresine erişimi varsa ve Instagram’da hâlâ etkinse, sizinki yerine bu kullanıcı adıyla yeni fotoğrafları düzenleyebilir veya yayınlayabilir. Bununla birlikte, devre dışı bırakılan hesapla ilgili başka hiçbir bilgiye erişemezler. Sonsuza kadar kaybolmadan önce başkaları tarafından bırakılan beğeniler veya yorumlar dahil (ki bu 30 gün sonra gerçekleşir).

instagram işletme hesabı kapatma

Bilgisayardan Girenler için;

  • Profilinize gidin.
  • Sol tarafta bulunan “Kişisel Hesaba Geri Dön”e  tıklayın.
  • Gerekli ilerlemeleri sağladıktan sonra işletme hesabınız devre dışı kalacaktır.

Mobilden Giriş Yapanlar İçin;

  • Profilinize Gidin.
  • Sağ tarafta ‘Menü’ işaretini temsil eden üç çizgi olan yere tıklayın ‘Ayarlar’ ‘Hesap’ kısmına tıklayın.
  • ‘Hesap Türünü Değiştir’ tıkladıktan sonra gerekli adımları tamamlayın işletme hesabınız devre dışı olacaktır.

Instagram işletme hesabı nasıl yeniden etkinleştirilir?

instagram işletme hesabını etkinleştirme

İşletme hesabınızı yeniden etkinleştirmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir:

  • Instagram‘dan çıkış yapın ve ardından aynı kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak tekrar giriş yapın.
  • Üst gezinme çubuğundan ‘Ayarlar’a tıklayın, ardından ‘Hesap ‘kısmına tıklayın.
  • En aşağıda bulunan ‘Hesap Türünü Değiştir’ kısmından etkinleştirme yapabilirsiniz.

instagram işletme hesabının devre dışı bırakılması oldukça basit bir işlemdir, ancak yapmaya başlamadan önce bilmeniz gereken bazı şeyler vardır. Hesabınız silindikten sonra tamamen kaybolacağından, tüm gönderilerinizden, fotoğraflarınızdan ve takipçilerinizden vazgeçme konusunda rahat olduğunuzdan emin olun. Instagram’a bir süreliğine ara vermek istiyorsanız veya kişisel profilinizdeki spam takipçilerden kurtulmaya çalışıyorsanız, bunun yerine hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakmanızı öneririz.

 

 

Uzmanyazar.NET

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu