Sağlık
Trend

Rektifikasyon nedir ?

rektifikasyon nedir

Rektifikasyon nedir ? (Doğum saatini belirleme sanatı)

Doğum saatini belirlemeye gelince, amacımız bebeğin gelişine hazır olabilmemiz için bir planımız olduğundan emin olmaktır. Doğum sırasında anne ve çocuğun güvende olması için gerekli adımları atmak istiyoruz. Bu makale, bebeğinizin ne zaman doğacağını belirlemek için üç yöntemi kapsayacaktır: gözlem, Soru-Cevap ve (mümkün olduğunda) tıbbi kayıtlar.

Gözlem yoluyla doğum zamanını belirleyin Rektifikasyon nedir?

Antik çağda doğum zamanı genellikle annenin fiziksel özellikleri, davranışları ve duyguları gözlemlenerek belirlenirdi. Günümüzde kadınların fiziksel olarak daha aktif hale gelmeleri ve hamilelik döneminde beslenme alışkanlıklarını değiştirmeleri nedeniyle doğum zamanını bu şekilde belirlemek zordur. Modern doktorların, belirli bir işaretin kesin doğum anını gösterdiğini güvenle söylemesi de zordur.

Yaklaşımları aşağıdakilerle ilgili gözlemleri içerir:

  • Annenin göbek ölçüsü : Orta bölümünün büyüklüğü hamileliğine bir ay daha kalıp kalmadığını gösterebilir.
  • Annenin fiziksel özellikleri : Kalça veya göğüs çevresindeki derideki renk desenlerindeki değişiklikler yaklaşan doğum sancılarını gösterebilir.
  • İkizlere hamile bir kadının duygusal durumu doktorlar, ruh hali değişimleri (özellikle ikizler arasında) ve aynı anda iki bebeğin aynı anda hareket etmesinin neden olduğu uykusuzluktan kaynaklanan yorgunluk gibi çeşitli faktörleri gözlemlerler.

Soru-Cevap yoluyla doğum zamanını belirleyin

Doğum saatini belirlemenin birkaç yolu vardır. En kolay yol, bir kişiye çocuklukları hakkında, örneğin yürümeyi veya konuşmayı ilk ne zaman öğrendikleri gibi sorular sormaktır. Bazı durumlarda onlara en sevdikleri rengin ne olduğunu veya belirli bir günde ne yaptıklarını sorabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise, doğum anındaki güneş ve ayın konumlarına bakmak ve bunu aynı zamanda doğan diğer insanlarla karşılaştırmaktır. Benzer güneş/ay yerleşimlerine sahiplerse, bu bireylerin doğum haritalarında ortak bir şeyler olabilir.

Ek olarak astrolojiye ilginiz varsa, gezegenler de doğum zamanınızı keşfetmede rol oynayabilirsiniz. Çünkü her gezegenin yaşamı boyunca diğer gök cisimleriyle hizalandığında kendi anlamı vardır (örneğin, Jüpiter zenginliği temsil eder). Bununla birlikte, bu yöntem herkes için çalışmayabilir. Çünkü bazı insanlar coğrafi olarak nerede yaşadıklarına bağlı olarak farklı gezegen hizalamalarına sahip olabilirler . Özellikle kış aylarında güneş ışığının Dünya yüzeyine ulaşmasını engelleyen kutup buzulları nedeniyle birkaç ay boyunca güneş ışığı yoksa.

Tıbbi kayıtlar aracılığıyla doğum zamanını belirleyin (mümkün olduğunda) Rektifikasyon nedir?

Doğum saatini belirlemek için elinizde ne tür kayıtların olduğunu bilmek yardımcı olur. Tıbbi kayıtlar bu bilgi için harika bir kaynaktır. Ancak her zaman güvenilir değildirler. Doğum duyuruları ayrıca bir kişinin ne zaman doğduğuna dair ipuçları sağlayabilir. Ancak bunlar güvenilmez olabilir ve ebeveynler veya hastaneler tarafından kolayca manipüle edilebilir. Bu nedenle onlara tamamen güvenmemek en iyisidir.

Anormallik algılama yöntemi

Anomali Tespit Yöntemi, doğum kayıtlarının olmadığı durumlarda doğum zamanını belirlemenin basit ve etkili bir yöntemidir. Zaman serisi verilerindeki anormallikleri veya şüpheli olayları tespit ettiği için “anormal” veya “şüpheli” gösterge olarak da bilinir.

Anomali tespit yöntemi, bir kişinin doğum tarihi ve yeri ile ilgili kayıt olmadığında doğum saatini belirlemek için kullanılabilir.

Doğum zamanını belirleme sanatı

Rektifikasyon nedir?

Doğum zamanını belirleme sanatı, genellikle bir kişinin astrolojik olarak hayırlı mı yoksa başka bir şekilde iyi bir zamanda mı doğduğunu belirlemek için bir yöntem olarak kullanılır. Bu, bir kişinin kaderinin iyi mi yoksa kötü mü olacağını belirlemede ve ayrıca bir olayın (kişisel yaralanma gibi) ne zaman olacağını belirlemede yardımcı olabilir.

Öncelikle ne tür bir soru sorduğunuzu belirlemelisiniz. Birinin hayatının herhangi bir noktasında yaralanıp yaralanmayacağını bilmek istiyorsanız, sorunuz şu şekilde ifade edilmelidir: “Bu gün yaralanacak mıyım?” Bunun yerine, önümüzdeki on iki ay içinde bir kaza geçirip geçirmeyeceklerini (hangi gün olduğu önemli değil) bilmek istiyorsanız, o zaman şöyle bir şey söyleyin: “On iki ay içinde bir kaza geçirecek miyim?”

Tıbbi kayıtlar mevcut değilse (ve bu mümkün değilse), o zaman bu şeyler hakkında bilgi edinmenin iki yolu daha vardır: gözlem ve çevresindekilerle (yani arkadaşlarla) Soru-Cevap yoluyla.

Doğum saatini belirleme sanatı, ayrıntılara dikkat ve dikkatli analiz gerektiren karmaşık bir süreçtir. Gözlem, Soru-Cevap ve tıbbi kayıtlar gibi çeşitli yöntemlerin kullanılmasını içerir. Anormallik algılama tespit yöntemi de doğum zamanını belirlemede önemli bir araçtır. Bu alanda uzmanların yaptığı çalışmalar hafife alınmamalıdır. Her seferinde doğru sonuçlar vermelerini sağlamak için becerilerini geliştirmek için uzun yıllar harcadılar!

 

Uzmanyazar.NET

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu