Sosyal Medya

Tiktok Reklam Verme

Tiktok Reklam verme

TikTok, kullanıcıların kısa videolar oluşturmasına olanak tanıyan popüler bir uygulamadır. İnsanlar ayrıca başkaları tarafından yapılan videoları paylaşabilir ve izleyebilir. TikTok’un günlük milyonlarca aktif kullanıcısı vardır, bu nedenle yeni müşterilere ulaşmak istiyorsanız işletmenizin reklamını yapmak için iyi bir yerdir. Bu makalede, reklamverenler için iyi dönüşüm sağlayan bir TikTok reklamı yapmak için TikTok’un reklam yöneticisi aracını nasıl kullanacağınızı göstereceğiz.

TikTok reklamı nasıl yapılır?

Videonuzu çektikten sonra 24 saat içinde uygulamaya veya web sitesine yükleyin. Böylece zaman için reddedilmez! Aynı anda birden fazla video yüklüyorsanız, hepsini önceden ayrı ayrı yüklemiş olsanız bile (ki bu durumda reddedilir) Reklam çıkabilmeniz için 24 saat geçmelidir.

TikTok Reklem Verme için uygulamayı edinin.

Tiktok Reklam Verme 

  • Telefonunuza TikTok uygulamasını indirin ve bir hesap oluşturun.
  • Dans ederken, şarkı söylerken veya bir enstrüman çalarken bir video çekin ve uygulamaya yükleyin.

Reklam yöneticisine gidin ve “Bir Reklam Oluştur” a gidin.

Reklamınızı oluşturmaya başlamak için önce Reklam Yöneticisini açmanız gerekir.

Bunu yapmak için mobil cihazınızda TikTok uygulamasını ziyaret edin ve ardından ekranınızın sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun. Buradan, açılır menüden “Reklam Yöneticisi”ni seçin.

Reklam Yöneticisi’ne girdikten sonra, TikTok’ta organik erişim için organik veya ücretli yerleşim reklamları veya etkileyici bir kampanyanın parçası olarak görüntülenebilir gösterimler olsun, herhangi bir kampanya türü için reklam oluşturmaya başlamak için “Reklam Oluştur”a gidin. (TikToker). Her adımda makalenin bu bölümünde her şeyin tam olarak nasıl çalıştığı hakkında herhangi bir sorunuz varsa ve tamamlandıktan sonra her şeyin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi varsa, lütfen TikTok İçin Başarılı Bir Video Nasıl Yapılır: Adım Adım başlıklı tam eğitim kılavuzumuzu okuyun. TikTok’ta en iyi hangi video türlerinin işe yaradığı ve neden bu kadar iyi performans gösterdiği de dahil olmak üzere baştan sona her şeyi kapsayan kılavuz, aynı zamanda içeriğin taze kalmasını ve böylece izleyicilerin tekrar tekrar geri gelmesini sağlama konusunda tavsiyeler veriyor!

Hedefinizi ve kampanya türünüzü seçin.

Bir kampanya oluşturduktan sonra sıra hedefinizi seçmeye gelir. Görüntüleme ve beğeni arıyorsanız, hedefiniz olarak “Görüntülemeler”i seçin. TikTok’taki reklamlardan daha fazla para almak istiyorsanız “Tıklamalar”ı seçin. Hem tıklamaları hem de görünümleri seçmek de mümkündür; yalnızca her birinin yüzdesinin birbirine göre eşit olduğundan emin olun.

Sıradaki: kampanya türü.  Burada üç seçenek var:

Kitleye dayalı kampanyalar, demografik verilerini (yaş aralığı veya cinsiyet) kullanarak belirli kullanıcıları hedeflemenize yardımcı olur. Ayrıca, bu bölümün üst kısmındaki arama çubuğuna bu kriterleri ekleyerek, konuma veya ilgi alanlarına göre bir hedef kitle oluşturabilirsiniz. Bu benim favori yöntemim çünkü reklamımla kime ulaşmaya çalıştığım konusunda gerçekten net olmamı sağlıyor; ancak, yaş aralıkları veya cinsiyetler gibi genel kategorileri hedeflemekten daha maliyetlidir, bu yüzden bu seçimi yaparken dikkatli olun!

Hedeflenen kampanyalar, reklamverenlere  izin verir.

Kitlenizi seçin

  • Kitlenizi seçin.
  • Reklamınız için doğru hedef kitleyi seçin.

Bir reklam öğesi seçin veya oluşturun.

Kendi içeriğinizi kullanabilir veya bir video reklam veya fotoğraf reklamı oluşturabilirsiniz. Ayrıca bir kapak fotoğrafı veya reklam fotoğrafı da kullanabilirsiniz.

Kampanya ayarlarınızın geri kalanını doldurun.

Artık bir metin gönderisi eklediğinize göre, kampanya ayarlarınızın geri kalanını doldurmanın zamanı geldi.

Kampanyanızın biçimini seçin: Bir Metin Sonrası Reklam kampanyası veya bir Instagram Hikaye Reklamı kampanyası yürütebilirsiniz.

Reklam türünüzü seçin: TikTok reklamları için video kullanmanızı öneririm ancak 15 saniyelik ve 30 saniyelik video klipler de kullanabilirsiniz. Farklı biçimlerin farklı hedefleme seçeneklerine izin vereceğini unutmayın. Örneğin, 15 saniyelik videoları seçerseniz yalnızca yaş grubuna göre hedefleme yapabilirsiniz; ancak, reklam türünüz olarak 30 saniye veya daha fazla içerik seçerseniz (ki bunu tavsiye ederim), o zaman diğer demografik ve konum seçenekleri, oradan seçilebilmeleri için sayfada görünür ve bu, daha iyi hedefleme anlamına gelir!

Bir bütçe tutarı girin: Bu, isteğe bağlı bir adımdır; Boş bırakılırsa veya 0 ABD Doları/gün olarak ayarlanırsa, platformlarında kullanım için onaylamadan önce her bir uygulamayı ayrı ayrı inceleyen Facebook personeli tarafından onay verilene kadar (birkaç hafta sürebilir) hiçbir ödeme yapılmayacaktır. Bugünlerde bu bilgileri kendi metin reklam kampanyalarıma girerken, buraya hiçbir şey girmeme eğilimindeyim çünkü bunu yapmak, daha sonra işler beklenenden daha hızlı ilerlediğinde daha az paraya sahip olmak anlamına gelir, çünkü yüksek katılım seviyelerine hızla ulaşılır, çünkü büyük ölçüde nedeniyle yoğun sezonda Disneyland’de sıra beklerken kendilerinin oynadığı komik videoları izlemekten zevk alan gençler veya aralar gibi daha genç izleyiciler arasındaki popülerliğine.”

Tiktok için başarılı bir reklam kampanyası yapmak için TikTok reklam yöneticisini kullanın.

Gördüğünüz gibi, reklam yöneticisi TikTok reklamınızı yapmak için çok kullanışlı bir araçtır. Hedef kitlenizi ve hedefinizi seçtikten sonra sıra yaratıcı varlığınızı seçmeye gelir. Bu, reklamın kendisidir; bir video, resim veya metin olabilir.

Bu reklamı gören kişilerin reklamla etkileşim kurma olasılığının yüksek olduğundan emin olmak için diğer ayarları da seçebilirsiniz (örneğin, kullanıcılardan sizi takip etmelerini isteyen bir “bitiş ekranı” aracılığıyla).

Yeni TikTok reklam yöneticisi ile Tiktok’unuz için kolayca reklam yapabilirsiniz. Şu adımları uygulamanız yeterlidir: Uygulamayı edinin, reklam yöneticisine gidin ve “Reklam Oluştur”a gidin, hedefinizi ve kampanya türünüzü seçin, ardından bir reklam öğesi seçin veya oluşturun ve kampanya ayarlarınızın geri kalanını doldurun.

 

Tiktok reklam verme isimli makalemiz burada sona ermiştiri. Diğer Makalelerimiz için

Uzmanyazar.NET

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu