Gündem
Trend

Yeni Ev Dekorasyonları Nasıl Olmalı?

Yeni ev dekorasyonları 2022 Nasıl Olmalı?

2022 için birçok yeni ev dekorasyonu var. Evinizi daha trend ve şık hale getirmek için yapmanız gerekenleri birlikte keşfedelim!

İyi Zevk

İyi bir zevk, bir şeyin estetik niteliklerini ayırt etme ve takdir etme yeteneğidir. yeni ev dekorasyanları 4

Basit ve Kullanışlı Şeyler Kullanın

Evinizde sıcak ve samimi bir atmosfer yaratmak istiyorsanız aşırıya kaçmamak çok önemlidir. Ana şey, dağınıklık ve sakarlıktan kaçınmaktır. Örneğin, masada çok fazla şey varsa, tüm bunlar çok kaotik ve çirkin görünecektir. Ve duvarda çok fazla eşya varsa (özellikle gerekli değilse), bu zaman zaman görme duyunuzu olumsuz yönde etkileyecektir.

Herkese tavsiye ediyoruz: özellikle günlük kullanım için gereksizlerse, ihtiyacınız olmayan pahalı şeyleri satın almayın! Onları sadece depoda tutmak daha iyidir. Belki bir gün onlara tekrar ihtiyacınız olacak ya da bir başkasının onlara şimdi bizden daha fazla ihtiyacı var mı?

Doku ve Renk – Yeni Ev Dekorasyonları

Doku ve Renk - Yeni Ev Dekorasyonları

Yeni evinizi dekore ederken, doku ve renk, indirim yapmamanız gereken iki unsurdur. Doku, bir nesnenin veya malzemenin yüzey kalitesidir, renk ise bir yüzeyden yansıyan ışığın görsel izlenimidir. Evinizi daha heyecanlı ve davetkar hissettirmek için her ikisini de kullanabilirsiniz.

Biraz aydınlatma getirmenin bir yolunu arıyorsanız, ışığın odanın etrafında sıçramasına yardımcı olacak bir dokuya sahip bir abajur eklemeyi düşünün. Belirli noktalarda çuval bezi veya alçı boya gibi dokulu malzemeleri de kullanabilirsiniz. Bu, estetikten ödün vermeden mekanınıza derinlik hissi verecektir.

Yaşam alanınıza renk katmanın harika bir yolu, sandalyelerde veya kanepelerde canlı minderler kullanmaktır; bu, herhangi bir odayı anında canlandıracaktır! Ve hala daha fazla ilhama ihtiyacınız varsa, bu renklerle en iyi ne tür mobilya parçalarının görüneceğini düşünmeyi deneyin; belki siyah deri sandalyeler gibi bir şey için gidin? Her zaman şıklar!

 

Rahatlık Önemli – Yeni Ev Dekorasyonları

Rahat bir ev, mutlu bir evdir. Ve evinizi dekore etme şeklinizin, orada yaşarken ne kadar rahat hissettiğiniz üzerinde büyük bir etkisi olması için iyi bir şans var.

Sade, temiz ve sıcak, modern, minimalist İskandinav stilini tercih edebilirsiniz. Veya daha renkli ve dokulu bir şey istiyorsanız, bunun için de birçok seçenek var! Kişisel olarak size hitap eden tarz ne olursa olsun, tasarım seçimlerinizin tüm yönlerine yansıyacaktır:

  • Mümkün olduğunca ahşap veya taş gibi doğal malzemeler kullanın. Bu kulağa bariz gelebilir, ancak çoğu zaman sahte bitkilerle süslenmiş evler görüyoruz, çünkü duvarları onları takdir etmeyen (veya alerjileri) komşularla paylaşmaktan dolayı gerçek bitkiler bir seçenek değil. Yeni yeriniz için bu bir sorun değilse, iç mekan bitkileri ile doğayı içeri alarak biraz temiz hava alın! Çevrelerindeki havayı temizlerken renk ve doku eklerler. Mobilya parçaları açısından, aynı doğal malzemelerden yapılmış olanlar en iyi sonucu verir, bu nedenle alışveriş yaparken gözünüzü dört açın – özellikle de yalnızca estetik olarak birbirine iyi uymayan, aynı zamanda fiziksel olarak birbirini tamamlayan daha rustik tasarımlar için gidiyorsanız. benzer özellikler (tavanlardaki ahşap kirişler gibi). Lambalar gibi aksesuarları seçerken ya tamamen camdan yapıldıklarından emin olun, böylece ışık her taraftan parlayarak karanlık köşeleri etkili bir şekilde aydınlatabilir (yani herhangi bir tavan armatürünün takılmasına gerek yoktur.) veya bunun yerine şeffaf ampuller kullanmaları gerekir, bu yüzden hayır Oda sınırları içinde nereye yerleştirilirlerse yerleştirilsinler, her zaman güneş ışığı onları çevreleyen yüzeylere doğrudan parlıyormuş gibi görünecektir.”

Her yıl yeni ev dekorasyonları trendini takip edin

Ev dekorasyonunda her yıl yeni bir trend geldiği için trendi takip etmeniz gerekiyor. Yeni ev dekorasyonları 2022 yolda, bu yüzden ne sunduklarını ve sizin için nasıl faydalı olabileceklerini bilmek daha iyidir. Bu, 2022 yılında evinizi dekore ederken doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacaktır.

Yeni evler artık belirli gereksinimler göz önünde bulundurularak inşa ediliyor. Bu gereksinimlerden biri de evin çevre dostu ve sürdürülebilir olması ve özellikle yaz ve kış olmak üzere yılın her mevsiminde rahat yaşayabilmesidir. Bu, yalnızca iyi görünmekle kalmayıp aynı zamanda uygun maliyetli olması gerektiği anlamına gelir.

Evi süslemek önemli olan şeylerden biridir çünkü insanların zevkini ve kişiliğini gösterir.

Uzmanyazar.NET

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu